Gimi_utazas_London - Ibrányi Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Tartalomhoz ugrás

Főmenü:

Gimi_utazas_London

New Way – Utazás Londonba

A Nyíregyházi Egyetemmel közös pályázat keretei között 2019. szeptember 3. és 7. között tanulmányúton vettünk részt Londonban.
Iskolánk két tanulójával, Szücs Virággal és Berecz Zsolttal egy hajnali időpontban a debreceni repülőtér felé vettük az irányt. Miután repülőre szálltunk, gépünk 8 órakor már London felé tartott, így a délelőtti órákban megérkeztünk célunkhoz és az egész nap a rendelkezésünkre állt a város felfedezésére. Szállásunk, amely Peckham városrészben található, modern, fiatalos hotelben volt. A 38 főből álló csoport reggeli után innen indult a különböző programokra. Szeptember 4-én első látványosságként a London Eye-ba szálltunk be, s innen tárult elénk egész London a 135 méteres magasságból. A délutánt a Tower of Londonban töltöttük, ahol megtekintettük a koronázási ékszereket is. Több órás sétánk során a helyszínből áradó tömény történelem mindannyiunkra nagy hatással volt. Ezután átsétáltunk a Tower hídon.
Szeptember 5-én a University of London Campusát tekintettük meg, majd a British Museumba léptünk be. A múzeum számos termében sok lenyűgöző kiállítási tárgyat láttunk, többek között múmiákat is. Délután már a Trafalgar téren tekinthettük meg Nelson admirális  emlékművét és a Nemzeti Galériában Picasso, Van Gogh, Renoire csodálatos festményei között időztünk.
Szeptember 6-án sétánk a St. James Parkon át vezetett a Buckingham Palotáig, ahol az őrségváltást nézhettük meg. Délutánunk a Szent Pál Székesegyház monumentális épületének megcsodálásával telt. Ezután átsétáltunk a Millenium gyalogoshídon. A híd túlpartján a Tate modern művészeti galéria várt minket, ahol a mai képzőművészeti remekek tárultak elénk.
Minden nap végér
e derekasan elfáradtunk, de hihetetlen élményekkel és új barátságokkal gazdagabban tértünk haza.

Pataky Dóra
szaktanár